.

<<  Mantolama Nedir >>

 

Farklı sıcaklıkta iki ortam arasındaki ısı geçişini azaltmak için yapılan işlemlere ısı yalıtımı denir. Bu işlem binalarda, dışarıya ve ısıtılmayan bölümlere bakan duvarlara, çatıya, bodrum tavanlarına, camlara ve doğramalara uygulanır.

Doğru yapılmış ısı yalıtımı, bina sakinlerinin daha az enerji kullanarak ısınması veya serinlemesini sağlar. Daha az enerji kullanılması ısınma ve serinleme maliyetini düşürürken, çevre kirliliğinin azaltılmasını, binanın iç ve dış etkenlerden korunarak ömrünün uzatılmasını da sağlamaktadır.

 

Binanıza, konutunuza veya iş yerinize mantolama yaparak, kış aylarında ısıtma ve yaz aylarında soğutma giderlerinde %50 - %60'a varan tasarruf sağlarsınız.

 

Mantolama için ödediğiniz parayı, yani yatırım maliyetini, 2-3 yıl içinde sağladığınız tasarrufla amorti edersiniz. Mantolamayı bir defa yaptırıp ömür boyu kullanacağınız için, bina ömrü boyunca tasarruf sağlamaya devam edersiniz.

 

Evlerimizde kışın daha sıcak, yazın daha serin bir ortam sağlaması sebebiyle yaşam standartlarınızı yükselterek daha sağlıklı, konforlu bir ortamda yaşamaya başlarsınız. Mantolama sayesinde binalarınızı dış etkilerden koruyarak yapınızın ömrünü uzatırsınız.

 

Binanızın onarım ve bakım masrafını azaltırsınız. Binanızın yaşı kaç olursa olsun, yapınıza dekoratif bir görüntü sağlayıp, ilk günkü kadar yeni görünmesini sağlarsınız.